Nacházíte se v ČR, zvolili jsme pro vás měnu v CZK Nacházíte se v SR, zvolili jsme pro vás měnu v EUR Dnes jsme pro Vás do 17:00 hodin, zavolejte: +420 311 532 091

Vše pro stlačený vzduch na jednom místě…

Jaké požadavky musejí splňovat kompresory pro potravinářství

Přidal: Zdeněk Štuksa

Přidáno:

Počet shlédnutí: 2774

V potravinářství se musejí dodržovat přísné hygienické zásady. To platí také pro speciální potravinářské kompresory, které se využívají především na tlakování pivních sudů a čepování piva. Aby ovšem čepované pivo nebylo zkaženo olejovými výpary nebo dokonce samotným olejem, musejí být kompresory použité pro jeho tlakování bezolejové. Se správně vybraným kvalitním pivním kompresorem se také nemůže stát, že by bylo pivo přesyceno oxidem uhličitým.

Bezolejové potravinářské kompresory u piva zajistí, že bude tlakováno pouze skutečně čistým vzduchem a jeho chuť tak nebude ničím ovlivněna, na rozdíl od olejových kompresorů, které jsou promazávány olejem a ve stlačovaném vzduchu se tak mohou objevit olejové páry nebo dokonce samotný olej. Vzhledem k použití, musejí ale kompresory k čepování piva splňovat ještě další nároky. Jedná se zejména o:

  • Tichý provoz (kompresory tak lze provozovat i v uzavřených místnostech, jako jsou restaurace)
  • Dlouhá životnost
  • Automatický chod
  • Nízká hmotnost, madlo a kolečka nebo protiskluzové nožky, aby se s kompresorem dalo snadno manipulovat

Který pivní kompresor vybrat?

Při výběru potravinářského kompresoru k čepování piva je vhodné sledovat kromě výše zmíněných vlastností také požadovaný výkon. Pokud je kompresor příliš slabý, může se stát, že se bude při větším zatížení přehřívat a výrazně se pak zvyšuje také jeho opotřebení. V případě silnějšího kompresoru, než jaký skutečně potřebujete, vydáte zbytečně více peněz.

Tlakování piva vzduchem vs. oxidem uhličitým

U tlakování piva vzduchem je u menších odběrů a čepování piva ze sudů nutné mít na paměti, že pivo tlakované vzduchem rychleji stárne, je okysličováno a je zapotřebí ho spotřebovat do několika dní. Při tlakování oxidem uhličitým je doba spotřeby mnohem delší. V menších odběrech se ovšem mísí hnací plyny (vzduch nebo CO2) s pivem, které pak může být zbytečně přesycené.

Jiná je pak situace u velkých odběrů a čepování piva z tanků, kdy se hnací plyny, ať už se jedná o stlačený vzduch nebo o oxid uhličitý s pivem nemísí a není tedy v použití rozdíl.

Potravinářský kompresor

Potravinářské kompresory PUMA – garance kvality

Mezi přední výrobce potravinářských kompresorů pro čepování piva patří Puma. Ty jsou vyráběny ve shodě s hlavními certifikáty kvality, především pak ISO-9001:2001, ale také dle směrnic o bezpečnosti tlakových nádob, hluku ve venkovním prostoru, bezpečnosti strojních zařízení a dalších.

Díky bezolejové technologii a vysoce efektivní dvoustupňové filtraci vzduchu je zabráněno zanesení kompresoru a produkován je pouze čistý vzduch.

Potravinářské kompresory Puma se dají vybírat s příkony od 0,2 až po 1,2 kilo watty. Jsou koncipovány jako velice málo hlučné a zvládají průtok od 17 litrů za minutu u nejmenšího modelu MB1000G až po 195 litrů za minutu u modelu OD3023. Vysoká variabilita typů kompresorů této značky z nich dělá ideální pomocníky do restaurací i pro soukromé potřeby.

Pivní kompresor

Všechny kompresory Puma pro čepování piva jsou také vybaveny regulátorem vstupního tlaku a automaticky nastavitelnou regulací v režimu stop/start v závislosti na tlaku v zásobníku. Kompresory se tak automaticky spínají a vypínají v průběhu jejich užívání, takže není zapotřebí žádná zvláštní obsluha.

Standardně jsou pivní kompresory Puma vybaveny ocelovou nádržkou, ovšem model MC5605N disponuje nerezovou tlakovou nádržkou, která je vhodná především do provozů s extrémními nároky na čistotu.

Nový komentář

* (Povinné)

Žádné komentáře

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Nemáte ještě účet?
Registrujte se

  • Budete mít přehled o stavu své objednávky
  • Za nasbírané body získáte slevy na další nákup
  • O akcích a soutěžích se dozvíte jako první
  • Zákaznická podpora
  • Získejte E-BOOK Průvodce stlačeným vzduchem v hodnotě 500 Kč
  • Na vybrané produkty lepší ceny

Chci se zaregistrovat

Chcete využívat veškeré výhody vašeho účtu?

Pro plnohodnotné využívání e-shopu se spoustou výhod, slev a dalších vychytávek, je zapotřebí nám něco málo odsouhlasit. Veškeré výhody zde.
Nemusíte se ničeho bát, veškeré údaje jsou u nás jako v bavlnce.
Více o zpracování osobních informací.