Nacházíte se v ČR, zvolili jsme pro vás měnu v CZK Nacházíte se v SR, zvolili jsme pro vás měnu v EUR Znovu pro Vás budeme k dispozici zítra od 8:00 hodin, napište nám: info@kompresory-vzduchotechnika.cz

Vše pro stlačený vzduch na jednom místě…

Šroubový kompresor Albert E.50-10KV

Šroubový kompresor Albert E.50-10KV

Kód produktu E.50-10KV
Výrobce Atmos
Dostupnost do 30 dnů

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

DOPRAVA ZDARMA DÁREK ZDARMA SERVISNÍ SÍŤ

Charakteristické znaky: šroubový blok B 100 vlastní výroby. Nízké otáčky šroubového bloku, plně automatický provoz, ochrana proti poškození kompresoru ATMOS Care jako součást základní výbavy všech strojů. Ochrana proti přefázování, energeticky úsporný systém chlazení. Výkon stroje 5,5 kW s maximálním tlakem 10 bar.

Technické informace

Provedení Šroubový kompresor
Tlak 10 Bar
Výtlak až 850 l/min
Vzdušník 270 L
Nádoba Ležatá
Připojení 1/2" kohout
Příkon 5,5 kW
Napětí 400/50 V/Hz
Otáčky 1450 ot/min
Mazání Olejové
Hlučnost 65 dB(A)
Rozměry 1665 x 685 x 1340 mm
Hmotnost 285 kg
Záruka 4 roky pouze u nás
Dárek Voucher v hodnotě 1000 kč
Příslušenství Kolečka, Madlo, Kryt, Hvězda trojúhelník, Počítadlo motohodin
Šroubový blok ATMOS B100
Pohon Direct Drive
Frekvenční menič Bez měniče

Šroubový kompresor E50 Komfort a jeho volitelná provedení.

Konstrukce kompresoru E50

Základní dispozice kompresoru je horizontální , určená k umístění na vzdušník. Kompresor je přímo spojen s 4-polovým elektromotorem a otáčí se stejnou rychlostí. Z druhé strany elektromotoru je nasazen ventilátor, který prohání vzduch přes kruhový chladič, který je integrován přímo s elektromotorem. Základní provedení stroje je v otevřené versi. Karoserii je možno objednat jako volitelné provedení.

Velký šroubový blok o nízkém rychlosti otáčení

Kompresor E50 je koncipován jako pomaloběžné zařízení, které se vyznačuje v oboru zcela mimořádnou životností. Léty prověřený šroubový blok B100 se otáčí rychlostí 1455 1/min, což je základem výjimečných vlastností tohoto stroje, především jeho robustnosti a spolehlivosti. Nízký počet otáček rotačních částí je nejen příčinou dlouhodobě životnosti stroje a nízké úrovně emitovaného hluku, ale umožňuje také zjednodušit řízení stroje,neboť pomaloběžný blok zvládne i suboptimální mazání, v případě že by k němu v nějakém provozním režimu došlo.

Přímé spojení šroubového bloku a el.motoru

Kompresor je přímo spojen konickým spojením s hnacím 4-polovým elektromotorem a eliminuje tak všechny energetické ztráty spojené s jakýmkoliv druhem převodu. Přímé spojení bloku a motoru zaručuje také optimální režim práce celého soustrojí, které je velmi odolné vůči vibracím, což se projevuje ve vyjimečné spolehlivosti ložisek el.motoru i šroubového elementu.

Regulace kompresoru

Nízká rychlost otáčení bloku umožňuje použít regulaci start-stop a dosáhnout výrazných úspor elektrické energie eliminací běhu naprázdno. Pro aplikace, kde provozní režim (především při nízkém využití stroje) vyžaduje použití klasické regulace, je jako volitelné příslušenství k dispozici sací ventil o velkém sacím průměru a optimálním řešení tvaru průtočného kanálu, díky čemuž se v tomto konstrukčním uzlu dosahuje velmi nízké tlakové ztráty a tedy velice energeticky úsporného řešení. Těleso sacího ventilu je velmi robustní konstrukce zaručující dlouhou životnost. Jednotlivé vnitřní komponenty ventilu provedené z hliníku jsou oproti korozi chráněny speciální povrchovou úpravou. Pro případy extrémně nízkého využití kompresoru, je k dispozici antikondenzační by-pass, který reguluje kompresor s ohledem na dosažení minimální provozní teploty.

Nízká úroveň hlučnosti

Díky přímému spojení šroubového bloku a motoru a jejich společné, nízké rychlosti otáčení, je již základní úroveň hluku emitovaná soustrojím, velice nízká a umožňuje nasazení kompresoru v otevřené versi. Pokud uživatel zvolí provedení v ocelové karoserii, získá stroj jehož úroveň emitovaného hluku je hluboko pod průmyslovým standartem obvyklým na trhu.

ATMOS Care

Specielně vyvinutá nadstavbová elektronická jednotka ATMOSCare odlišuje stroje ATMOS od všech ostatních konkurenčních zařízení. Indikuje nutnost výměny filtračních jednotek a v případě , ž e k výměně nedojde modifikuje výkon stroje, tak, aby mohl bezpečně být provozován a uživatel se přitom vyhnul nebezpečí, které hrozí od znečištěných filtrů.

Rychlý a komfortní servisní přístup

Jak otevřená verse stroje, tak provedení v karoserii zajišťují pohodlný přístup ke všem konstrukčním uzlům stroje a rychlě a efektivní servisní zásah. Chladič je umístěn tak, aby mohl být snadno vyčištěn, olejový , vzduchový filtr a filtr separátor jsou jednoduše přístupné.

Volitelné příslušenství

Karoserie

Kompresor E50 může být dodáván buď v otevřeném provedení nebo v karoserii s plechu, která  se otevírá směrem dopředu.

Vzdušníky

Kompresor E 50 může být dodáván namontovaný na vzdušník nebo nožičky. K dispozici je vzdušník o objemu 270l .

Antikondenzační by-pass

U kompresorů, které pracují v režimu nevhodném pro šroubový kompresor, tedy s velmi krátkou pracovní dobou střídanou dlouhou dobou nečinnosti, hrozí nebezpečí tvorby kondenzátu uvnitř stroje, který ve velmi krátké době může způsobit úplnou degradaci stroje vnitřní korozí. Pro tyto případy je k dispozici zařízení, které v okamžiku kdy skončí odběr stlačeného vzduchu v momentu kdy ještě není dosažena pracovní teplota, zajistí recirkulaci stlačeného vzduchu zpět do sání kompresoru. Vzduch v tomto uzavřeném okruhu cirkuluje až do doby dosažení pracovní teploty a poté je včetně vodních par vyfouknut do atmosféry.
Zařízení je dodáváno včetně řídícího rozvěděče.

Sací ventil

Pro případy, které nejsou tak kritické jako ty popsané v odstavci o antikondenzačním by-passu, ale již hrozí občasná tvorba kondenzátu se doporučuje zvolit provedení se sacím ventilem, které částečně pomáhá dosažení pracovní teploty během běhu na prázdno. Řídící rozvěděč provedení se sacím ventilem se liší od provedení s regulací start-stop.

Počítač motohodin

Jako volitelné příslušenství je dodáván řídící rozvaděč vybavený počítačem mth. 

Sušič stlačeného vzduchu

výrobek může být osazen integrovaným kondenzačním sušičem stlačeného vzduchu pracujícím s TRB +3°.

Technická specifikace Albert E. 50 Vario

Výkonnost 0,85 m3/min
Minimální pracovní přetlak 5,0 bar
Maximální pracovní přetlak 10,0 bar
Jmenovitý výkon motoru 5,5 kW
El. napětí / frekvence 400 V/ 50 Hz
Šroubový blok ATMOS B100
Hlučnost 64 dB(A)
Vestavěný tlakový spínač / nastavení 6,5 – 10,0 bar
Analogové čidlo tlaku Standardně součástí
Separátor oleje – patrona Standardně součástí
Tepelná ochrana oleje Standardně součástí
Termostat Standardně součástí
Ochrana proti přefázování Standardně součástí
Přepínač hvězda trojúhelník Součástí verze
Kondenzační sušička Možnost volby varianty
Akustický kryt Ocelové krytování
Regulace sání -
Ochrana (třída krytí) motoru IP 55-F
Jmenovitý proud elektromotoru 12,1 A
Objem olejové náplně kompresoru 3,5 l
Obsah oleje ve stlačeném vzduchu 2-4 mg/m3
Otáčky bloku 1 455 min-1
Rozměry kompresoru 1665 x 685 x 1340 mm
Diskuse

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Nemáte ještě účet?
Registrujte se

  • Budete mít přehled o stavu své objednávky
  • Za nasbírané body získáte slevy na další nákup
  • O akcích a soutěžích se dozvíte jako první
  • Zákaznická podpora
  • Získejte E-BOOK Průvodce stlačeným vzduchem v hodnotě 500 Kč
  • Na vybrané produkty lepší ceny

Chci se zaregistrovat

Chcete využívat veškeré výhody vašeho účtu?

Pro plnohodnotné využívání e-shopu se spoustou výhod, slev a dalších vychytávek, je zapotřebí nám něco málo odsouhlasit. Veškeré výhody zde.
Nemusíte se ničeho bát, veškeré údaje jsou u nás jako v bavlnce.
Více o zpracování osobních informací.