Nacházíte se v ČR, zvolili jsme pro vás měnu v CZK Nacházíte se v SR, zvolili jsme pro vás měnu v EUR Znovu pro Vás budeme k dispozici zítra od 8:00 hodin, napište nám: info@kompresory-vzduchotechnika.cz

Vše pro stlačený vzduch na jednom místě…

Šroubový kompresor Albert E.95KV

Šroubový kompresor Albert E.95KV

Kód produktu E.95KV
Výrobce Atmos
Dostupnost do 30 dnů

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

DOPRAVA ZDARMA DÁREK ZDARMA SERVISNÍ SÍŤ

Charakteristické znaky: šroubový blok B 100 vlastní výroby. Nízké otáčky šroubového bloku, plně automatický provoz, ochrana proti poškození kompresoru ATMOS Care jako součást základní výbavy všech strojů. Ochrana proti přefázování, energeticky úsporný systém chlazení. Výkon stroje 11 kW s maximálním tlakem 9 bar.

Technické informace

Provedení Šroubový kompresor
Tlak 9 Bar
Výtlak až 1600 l/min
Vzdušník 500 L
Nádoba Ležatá
Připojení 3/4" kohout
Příkon 11 kW
Napětí 400/50 V/Hz
Otáčky 2850 ot/min
Mazání Olejové
Hlučnost 67 dB(A)
Rozměry 1980 x 630 x 1491 mm
Hmotnost 400 kg
Záruka 4 roky pouze u nás
Dárek Voucher v hodnotě 1000 kč
Příslušenství Kolečka, Madlo, Kryt, Silentbloky, Hvězda trojúhelník, Počítadlo motohodin
Šroubový blok ATMOS B100
Pohon Direct Drive
Frekvenční menič Bez měniče

Šroubový kompresor E95 Standard a jeho volitelná provedení

Konstrukce kompresoru E95

Základní dispozice kompresoru je horizontální , určená k umístění na vzdušník. Kompresor je přímo spojen s elektromotorem a otáčí se stejnou rychlostí. Z druhé strany elektromotou je nasazen ventilátor, který prohání vzduch karoserií a přes chladič. Všechno elektrické vybavení , včetně elektronické řídící jednotky je na sací straně. Kompresor je vybaven dvojitým tlumením gumovými elementy.

Velký šroubový blok o nízkém rychlosti otáčení

Kompresor E95 se vyznačuje vysokou účinností přeměny elektrické energie na stlačený vzduch. Léty prověřený šroubový element B100 pracuje v oblasti otáček, které jsou pro jeho činnosti nejoptimálnější. Nízký počet otáček rotačních částí je příčinou vyjimečné životnosti stroje i n nízké úrovně emitovaného hluku.

Přímé spojení šroubového bloku a el.motoru

Kompresor je přímo spojen konickým spojením s hnacím 2-polovým elektromotorem a eliminuje tak všechny energetické ztráty spojené s jakýmkoliv druhem převodu. Přímé spojení bloku a motoru zaručuje také optimální režim práce celého soustrojí, které je velmi odolné vůči vibracím, což se projevuje ve vyjimečné spolehlivosti ložisek el.motoru i šroubového elementu.

Sací ventil z litiny s nízkou tlakovou ztrátou

Dalším přispěvatelem k vysoké účinnosti kompresoru E95 je sací ventil o velkém sacím průměru a optimálním řešení tvaru průtočného kanálu, díky čemuž se v tomto konstrukčním uzlu dosahuje velmi nízké tlakové ztráty a tedy velice energeticky úsporného řešení. Těleso sacího ventilu je velmi robustní konstrukce zaručující dlouhou životnost. Jednotlivé vnitřní komponenty ventilu provedené z hliníku jsou oproti korozi chráněny speciální povrchovou úpravou.

Nízká úroveň hlučnosti

Díky přímému spojení šroubového bloku a motoru a jejich společné, nízké rychlosti otáčení, je již základní úroveň hluku emitovaná soustrojím, velice nízká. Efektivně konstruovaná karoserie zaručuje úroveň hluku hluboko pod průmyslovým standartem obvyklým na trhu.

Řídící jednotka

Řídící jednotka kompresoru zajišťuje řízení stroje (provozního režimu stroje včetně nastavení požadovaného tlaku), ochranu proti všem nestandartním stavům (jako jsou např. příliš nízká pracovní teplota pro start, atd.) , nastavení varovných a havarijních provozních limitů) řízení servisních intervalů, zobrazování provozních stavů a mnoho dalších funkcionalit. Ve vyšším provedení (S1-20) navíc umožňuje dálkový monitoring a řízení provoz.

ATMOS Care

Specielně vyvinutá nadstavbová elektronická jednotka ATMOSCare odlišuje stroje ATMOS od všech ostatních konkurenčních zařízení. Indikuje nutnost výměny filtračních jednotek a v případě , že k výměně nedojde modifikuje výkon stroje, tak, aby mohl bezpečně být provozován a uživatel se přitom vyhnul nebezpečí, které hrozí od znečištěných filtrů.

Rychlý a komfortní servisní přístup

Prostým povolením zámku a otevřením předních dveří (u jednotek v plechovém provedení) či posunem plastové karoserie, bez nutnosti cokoliv šroubovat získá uživatel komfortním přístup k celému agregátu. Chladič je umístěn tak, aby mohl být snadno vyčištěn, olejový vzduchový filtr a filtr separátor jsou jednoduše přístupné.

Volitelné příslušenství

Karoserie

Kompresor E95 může být dodáván buď v karoserii s plechu, která se otevírá směrem dopředu, anebo v plastové karoserii, která se vysouvá do boku. Plastová karoserii je dvoudílná , upevněná na jednom horizontálním a dvou vertikálních rámech.

Vzdušníky

Kompresor E 95 může být dodáván namontovaný na vzdušník nebo nožičky. Pro kompresor v plechové karoserii je k dispozici vzdušník o objemu 500l . Kompresor v plastové karoserii může být volitelně namontován na vzdušník 270, 500 nebo 900 l.

Sušič stlačeného vzduchu

výrobek může být osazen integrovaným kondenzačním sušičem stlačeného vzduchu pracujícím s TRB +3°C, nebo alternativně +7°C.

Technická specifikace Albert E. 95 Vario

Výkonnost 1,6 m3/min
Minimální pracovní přetlak 5,0 bar
Maximální pracovní přetlak 9 bar
Jmenovitý výkon motoru 11 kW
El. napětí / frekvence 400 V/ 50 Hz
Šroubový blok ATMOS B100
Hlučnost 67 dB(A)
Vestavěný tlakový spínač  
Separátor oleje – patrona Standardně součástí
Tepelná ochrana oleje Standardně součástí
Termostat Standardně součástí
Ochrana proti přefázování Standardně součástí
Dochlazovač Standardně součástí
Přepínač hvězda trojúhelník Součástí Komfort
Kondenzační sušička Možnost volby varianty
Akustický kryt Plechové krytování
Regulace sání Součástí Komfort
Ochrana (třída krytí) motoru IP 55-F
Jmenovitý proud elektromotoru 21,2 A
Objem olejové náplně kompresoru 4,5 l
Obsah oleje ve stlačeném vzduchu 2-4 mg/m3
Otáčky bloku 2 940 min-1
Rozměry kompresoru 1980 x 630 x 1491 mm
Hmotnost 400 kg
Diskuse

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Nemáte ještě účet?
Registrujte se

  • Budete mít přehled o stavu své objednávky
  • Za nasbírané body získáte slevy na další nákup
  • O akcích a soutěžích se dozvíte jako první
  • Zákaznická podpora
  • Získejte E-BOOK Průvodce stlačeným vzduchem v hodnotě 500 Kč
  • Na vybrané produkty lepší ceny

Chci se zaregistrovat

Chcete využívat veškeré výhody vašeho účtu?

Pro plnohodnotné využívání e-shopu se spoustou výhod, slev a dalších vychytávek, je zapotřebí nám něco málo odsouhlasit. Veškeré výhody zde.
Nemusíte se ničeho bát, veškeré údaje jsou u nás jako v bavlnce.
Více o zpracování osobních informací.