Požární hadice

Požární hadice je standardním kusem výbavy profesionálních i dobrovolných hasičů. Slouží primárně k vedení vody od zdroje až k místu jejího využití nebo k odčerpávání vody při záplavách. Běžně ale mají své místo také v budovách, užitkových objektech a stavbách jako součást hydrantových systémů. Rozlišuje se ovšem větší množství typů požárních hadic, které se liší jednak průměrem a také délkou. Liší se od sebe také požární hadice určené k zásahům a hadice určené primárně pro hasičský sport.

Materiály požárních hadic

Požární hadice jsou vyrobeny ze stoprocentní syntetické polystyrenové příze. V závislosti na typu požární hadice jsou dále provedeny patřičné úpravy, jako například přidání vložky z odolného materiálu EPDM. Koncovky bývají standardně z kovaného hliníku nebo z mědi.

Na základě určitých úprav mohou být požární hadice upraveny tak, aby získaly specifické vlastnosti, jako je například odolnost proti chemickým látkám, mechanická odolnost například proti poškození nožem nebo jiným ostrým předmětem nebo mohou získat antistatické vlastnosti.

adr-pitna-voda-pozarni-hadice-hasicske el1-zasahova-pozarni-hadice-hasicske esfs-hydrantove-pozarni-hadice-hasicske esl1-reflexni-pozarni-hadice-hasicske

Požární hadice ESCHBACH

Německá firma Eschbach patří mezi přední výrobce požárních hadic. Zaměřuje se na tkané požární hadice, které vynikají vysoko odolností a to především díky použití extrémně kvalitních materiálů a vývoji inovativních výrobních postupů.

Požární hadice Eschbach splňují množství mezinárodních standardů, včetně DIN 14 811, LOBA, Russian Maritim Register, Netherlands, Solas a množství dalších.

Aktuálně pro vás máme připraveny požární hadice:

  • Eschbach – standardní zásahové hadice
  • X2000 – sportovní požární hadice odolné proti proříznutí
  • Eschbach FS – požární hadice pro nástěnné hydranty
  • Eschbach PU – zásahové požární hadice s vyšší otěruvzdorností
  • SIGNAL GELB – zásahové požární hadice v reflexním žlutém provedení
  • POLYDUR – zásahové požární hadice odolné proti chemickým látkám (kyselinám)
  • MONOFLEX – požární hadice s tvarovou stabilitou na navijáky
  • OIL ROBUST – zásahová antistatická hadice
  • TRINKWASSER – požární hadice určená k čerpání pitné vody
esl2-reflexni-pozarni-hadice-hasicske espu-oteruvzdorne-pozarni-hadice-hasicske HLPU-kapaliny-pozarni-hadice-hasicske poldr-peny-pozarni-hadice-hasicske

Hadice k čerpání pitné vody

Požární hadice k čerpání pitné vody splňují náročné požadavky. Jsou bez zápachu, odolávají otěru a také hnilobě. Standardně lze hadice pro pitnou vodu Eschbach dodávat v různých délkách až do 100 metrů. Označeny jsou modrou barvou a jsou lehké a flexibilní. Vnitřní část hadice je opatřena pogumovanou vrstvou ze světlé pryže dimenzovanou pro potravinářství.

Požární hadice POLYDUR

Odolné požární hadice Polydur jsou obohacené o speciální vulkanizované pogumování, díky kterému jsou otěruvzdorné, odolné proti stárnutí a UV záření. Tyto hadice jsou ale odolné především vůči chemickým látkám, jako jsou kyseliny, slané roztoky, oleje nebo benzín.

Sportovní požární hadice

Sportovní požární hadice se uplatňují primárně při požárním sportu. Jsou opatřeny vložkou z polyuretanové folie. Sportovní požární hadice mají malý průměr, takže se dají lépe srolovat. Vyvedeny jsou v bílé barvě a snadno se čistí.

Tvarově stálé požární hadice

Tento typ požárních hadic je vyztužen pryžovou vložkou z EPDM, která je extrémně odolná vůči stárnutí. Díky monofilnímu vláknu si hadice drží svůj tvar. Hadice se snadno navíjejí a rolujíPožární hadice

Veškeré hasičské hadice Eschbach je možné dodávat s nadstandardními spojkami, vybrané typy požárních hadic lze také opatřit vlastním nápisy na objednávku, eventuálně mohou být dodány v jiných barvách a průměrech, než jsou standardní.