Kompresor tłokowy Perfect - 3/90 Moc 3,0 kW, wydajność 408 l/min, ciśnienie 10 bar, zbiornik powietrza 90 l, napięcie 400/50 V/Hz
Kod: P30090CZProdukty powiązane
Opis szczegółowy produktu
Przemysłowa sprężarka tłokowa ATMOS Perfect 3/90 (3 kW, 400 V)
Szukasz wydajnej maszyny, która oszczędza miejsce, ale nie idzie na kompromis w kwestii jakości? ATMOS Perfect 3/90 to profesjonalna, wolnoobrotowa sprężarka zaprojektowana do intensywnej, codziennej eksploatacji w warsztatach rzemieślniczych, serwisach samochodowych czy lakierniach. O jej wyjątkowej wytrzymałości świadczy fakt, że ta seria pracuje niezawodnie nawet w ciągłej eksploatacji biogazowni.
W czym ATMOS Perfect 3/90 dominuje?
- ✅ Ręczny montaż i kontrola: Każdy egzemplarz jest składany przez jednego konkretnego mechanika, który ponosi za niego osobistą odpowiedzialność.
- ✅ Żeliwne serce LB 40-3: Trójcylindrowy agregat wykonany z wysokiej jakości żeliwa zapewnia równomierną pracę i wysoką wydajność.
- ✅ Wolnoobrotowa koncepcja: Niskie obroty agregatu oznaczają mniejsze zużycie, niższy poziom hałasu i dłuższą żywotność.
- ✅ 5-letnia nieograniczona gwarancja: Tysiące zadowolonych użytkowników od 2004 roku potwierdzają najwyższą jakość czeskiej produkcji.
Konstrukcja skoncentrowana na niezawodności
Kluczowym atrybutem sprężarki Perfect 3 jest jej wysoka niezawodność. Solidny żeliwny agregat pracuje z optymalną prędkością obrotową, co w połączeniu z dużym wentylatorem chłodzącym i obficie wymiarowanymi żebrami cylindrów zapewnia stabilną wydajność nawet przy długotrwałym obciążeniu. Silnik elektryczny o stopniu ochrony IP54 jest dodatkowo chroniony zabezpieczeniem nadprądowym.
Trójcylindrowy agregat z wysokiej jakości żeliwa
Stabilna podstawa i solidny zbiornik sprężonego powietrza
Kompletne wyposażenie ułatwiające serwis
Doskonałe sprężarki szeregowe i ich konstrukcje

Parametry techniczne (ATMOS Perfect 3/90) |
|
| Jednostka tłokowa | LB 40-3 (trójcylindrowy w układzie W) |
| Wydajność (w odniesieniu do ssania) | 408 l/min (0,408 m³/min) |
| Ilość spożycia | 510 l/min (0,510 m³/min) |
| Znamionowa moc silnika | 3,0 kW (400 V / 50 Hz) |
| Prędkość agregatu | 1 100 obr./min (wolnoobrotowy) |
| Ciśnienie wyłączania / załączania | 10 / 8 bar |
| Zbiornik ciśnieniowy (zbiornik powietrza) | 90 l (poziomy) |
| Wymiary (d x s x w) | 1120 × 520 × 950 mm |
| Waga | 122 kg |
| Poziom hałasu LpA | 73 dB(A) |
| Zabezpieczenie (charakterystyka D) | 16 lat |
Wentylek radzi: Model 3/90 jest idealny do zastosowań, gdzie potrzebujesz dużej mocy trójcylindrowego żeliwnego agregatu, ale masz ograniczoną przestrzeń. Pomimo mniejszego 90-litrowego zbiornika, dzięki wolnoobrotowej koncepcji jest to niezwykle wytrzymały sprzęt. A dzięki pięcioletniej gwarancji bez ograniczeń, jest to inwestycja, która naprawdę się zwróci!
Potrzebujesz porady?
🔗 Przewodnik: Jak prawidłowo wybrać kompresor
🔗 Dlaczego i jak suszyć sprężone powietrze?
Parametry dodatkowe
| Kategoria: | Sprężarki do wszystkich zastosowań - hobbystycznych i przemysłowych |
|---|---|
| Gwarancja: | 5 let |
| Typ sprężarki: | Sprężarka tłokowa |
| Ciśnienie: | 10 barów |
| Siła ssania: | 510 l/min |
| Przemieszczenie: | 408 l/min |
| Objętość zbiornika ciśnieniowego: | 90 l |
| Projekt zbiornika ciśnieniowego: | Leżący |
| Podłączenie strony: | 1/2" |
| Moc silnika: | 3,0 kW |
| Napięcie sieciowe: | 400/50 V/Hz |
| Prędkości: | 1100 obr./min |
| Liczba cylindrów: | 3 |
| Liczba stopni: | 1 – sprężarka jednostopniowa |
| Smarowanie: | Olejowy |
| Hałas: | 73 dB(A) |
| Akcesoria: | Koła, Uchwyt, Kurek kulowy |
| Silnik: | Elektryczny |
| Dźwiękoszczelne: | Nie |
| Napęd: | Paski klinowe |
| Osuszacz powietrza: | Nie |
| Zbierane z: | Profesjonalny |
| Rozwój: | Przenośny |
| W magazynie: | Magazyn zewnętrzny |
| Jednostka tłokowa: | LB 40-3 |
| Wymiary: | 1 120 x 520 x 950 mm |
| Waga: | 122 kg |
| Wylot kontenera: | Zawór kulowy 1/2" |
| Ciśnienie przełączania sprężarki: | 8 barów |
| Ciśnienie wyłączania sprężarki: | 10 barów |
| Różnica ciśnień: | 2 bary |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Krajowa firma o światowej jakości
Jedną z wiodących firm działających w dziedzinie sprężonego powietrza nie tylko w Republice Czeskiej, ale także na świecie, jest krajowy producent ATMOS Chrást s.r.o., który prezentuje się głównie poprzez produkcję sprężarek śrubowych i tłokowych, bloków śrubowych i generatorów silnikowych. Korzenie firmy sięgają 1899 roku, kiedy to w zachodnioczeskiej wiosce powstały odlewnie i warsztaty maszynowe; w czasach reżimu komunistycznego warsztaty maszynowe należały do krajowej spółki Škoda Pilzno. Pod koniec tej ery firma rozpoczęła licencjonowaną produkcję bloków śrubowych i sprężarek śrubowych, które z biegiem lat stały się bardzo popularne ze względu na swoją niezawodność. Od tego czasu ATMOS opracował ponad 25 nowych typów sprężarek - tworząc gamę sprężarek mobilnych, lokomotywowych i stacjonarnych , które podlegają najbardziej rygorystycznym światowym standardom, dodając znak rozpoznawczy uczciwego projektu, który jest tak bardzo częścią ATMOS nawet w dzisiejszej erze konsumenckiej.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Oferta produktowa dla każdego
ATMOS nieustannie pracuje nad nowymi sprężarkami, a ich charakterystyka podlega regularnym badaniom technologicznym. W rezultacie firma już kilkakrotnie wpadła na innowacyjne pomysły, takie jak ekstremalne obniżenie poziomu hałasu sprężarek stacjonarnych bez utraty ich najwyższych parametrów wydajności, dzięki czemu były one szeroko eksportowane za granicę. Jednak oprócz dużych firm ATMOS zaspokaja również potrzeby klientów prywatnych posiadających mniejsze maszyny warsztatowe. Kolejnym przełomem było stworzenie małych i kompaktowych sprężarek Albert, których asortyment stale się poszerza i które nadają się do użytku hobbystycznego. Obecnie produkowanych jest ponad 60 tego typu urządzeń o mocy od 3 do 22 kW. Firma jest najmłodszą, która wprowadziła na rynek generatory silnikowe, wypełniając jedną z luk na rynku krajowym.
Przegląd sprężarek oferowanych przez ATMOS w Air Compressors można znaleźć poniżej.

.jpg)

