Platba na dobírku

dobirka-1

Chcete zaplatit Vámi objednané zboží až přepravci při předání? Využijte platby na dobírku!

dobirka-2

Dobírka s přepravní společností GEIS

 • Můžete očekávat avízo mailem nebo SMS o doručování Vaší zásilky.
 • V den doručení SMS s upřesněným časem doručení.
 • Pokud Vás doma kurýr nezastihne, pokusí se o to další den, kdy Vás bude opět kontaktovat.
 • Cestu zásilky můžete sledovat na https://www.geis-group.cz/cs/sledovani-zasilky.
 • Pokud se Vám doručení domů nehodí, lze zásilku poslat na GEIS point a tam ji vyzvednout. Přesměrování se provádí zde: https://www.baliky.cz/
 • Zboží lze při předání uhradit kartou.
Dobírka s přepravní společností GEIS

Dobírka a platba

GLS (General Logistics Systems)

Dopravce GLS zaručuje rychlé a bezpečné doručení zásilky, obvykle do 24 hodin po celé ČR. Také GLS poskytuje službu dobírky. Dobírkovou službu od GLS si rovněž můžete zvolit, pokud budete chtít zboží zaslat na Slovensko, do Chorvatska, Maďarska, Rumunska a Slovinska. Z těchto zemí je částka připsána na účet odesílatele obvykle do sedmi až osmi pracovních dnů, u nás v ČR je to v řádu dvou dnů. Dobírková částka nesmí přesáhnout hodnotu 60 000 Kč. Doručující řidič Vám balík předá po jeho zaplacení.

Ráno v den doručení Vám přijde textová zpráva, že máte očekávat přepravce GLS s Vaší zásilkou. V textové zprávě je uvedeno telefonní číslo na řidiče, který Vám zásilku veze. Není problém mu s čímkoliv zavolat – hlavně když jde o čas předání. Nejlepší je, když Vás řidič zastihne na předem domluveném místě a balík předá osobně. Vy pak svým podpisem potvrdíte, že doručení balíku proběhlo úspěšně a že jste balík převzali. Balík za Vás může převzít i jiný člen Vaší domácnosti. Jak je již zmíněno výše, předání zásilky je podmíněno úhradou dobírkové částky ze strany příjemce přímo kurýrovi GLS. Úhrada je možná v hotovosti a od 1. 7. 2015 i bezhotovostně, pomocí platební karty.

V případě, že Vás GLS dopravce nezastihne, obdržíte emailovou nebo textovou zprávu s informací o neúspěšném pokusu o doručení, popř. Vám bude řidič sám volat. Následně si zvolíte, jaká možnost opětovného pokusu o doručení je pro Vás nejoptimálnější.

Balík za Vás může převzít také soused, ovšem opět se současným zaplacením zásilky. Jestliže žádný ze sousedů Váš balík převzít nemůže, GLS ho vrátí zpět do regionálního depa a v dalších pracovních dnech provede druhý a třetí pokus o doručení.

Více o společnosti, více informací a případných odpovědí na Vaše otázky naleznete na webových stránkách GLS: https://gls-group.eu/CZ/cs/home

Dobírka společnosti GLS

Doprava a platba GEIS

Dobírka s přepravní společností DPD

 • DPD zaručuje, že u Vás bude zásilka od vyzvednutí u nás do 2. pracovního dne.
 • Cestu zásilky lze sledovat i pomocí aplikace DPD Kurýr: https://www.dpdkuryr.cz/Home/Parcel
 • V aplikaci lze změnit čas i místo doručení.
 • DPD hlásí již 200 výdejních míst. Nehodí se Vám doručení domů? Podívejte, kde je možné si zásilku vyzvednout: https://www.dpd.com/cz_osobnibalicek#!doruceni_s_prehledem
 • Není problém platit kartou na odběrových místech, ale často i u kurýra. Možnosti platby uvidíte po přihlášení do aplikace DPD Kurýr.
 • V den doručení můžete očekávat v SMS hodinový interval, ve kterém kurýr dorazí.

 

Dobírka s přepravní společností DPD