Kompresor śrubowy 3w1 - SCR-4/10APM-200D Pobór mocy silnika 4,7 kW, ciśnienie robocze 10 bar, wydajność objętościowa 30,6 Nm³/h
Kod: SCR-4/10APM-200DProdukty powiązane
Opis szczegółowy produktu
Najrozsądniejszy zestaw całej serii. Za osiem procent wyższej mocy niż trójka daje 510 l/min, w tej samej obudowie, z tym samym osuszaczem i tym samym zbiornikiem 200 l. Masa 279 kg, rzut 0,82 m².
Dlaczego 10 barów i czym się reguluje
Dziesięć barów ustawionych, cztery jako dolna granica regulacji. 128 l/min na kilowat to najlepszy stosunek w serii — a ponieważ zbiornik wyrównuje szczyty, maszyna pracuje przez większość czasu w paśmie, w którym falownik jest najsprawniejszy.
| Zestawy 3w1 — trzy moce, identyczny osuszacz i zbiornik | |||
|---|---|---|---|
| Numer katalogowy | Moc | Wydajność | Na kilowat |
| SCR-3/10APM-200D | 3,7 kW | 320 l/min | 86 l/min |
| SCR-4/10APM-200D — ta maszyna | 4 kW | 510 l/min | 128 l/min |
| SCR-5,5/10APM-200D | 5,5 kW | 696 l/min | 127 l/min |
Wszystkie trzy moce dzielą obudowę 1 257 × 655 × 1 364 mm, masę 279 kg oraz głośność 65 dB(A) — różnią się tylko ilością powietrza i zużyciem. Ostatnia kolumna pokazuje, ile litrów otrzymasz z każdego kilowata mocy.



Czym różni się od sąsiadów
Względem SCR-3/10APM-200D dokłada 190 l/min i nie zajmuje nic więcej. Wyżej jest SCR-5,5/10APM-200D z 696 l/min, ale zużywa o 37 % więcej prądu. Czwórka to punkt, w którym wydajność kupuje się jeszcze tanio.
Co jest w środku
Silnik z magnesami trwałymi
Magnesy trwałe zamiast klatki. Na 4 kW dostarczy 510 l/min, czyli 128 litrów na każdy kilowat mocy.
Napęd bezpośredni 1:1
Żadnego paska, który mógłby się ślizgać. Cała moc 4 kW idzie do bloku, nic nie rozprasza się w przekładni.
Falownik INOVANCE
Zamiast wypuszczać nadmiar, zmniejsza obroty. Ciśnienie ustawisz gdziekolwiek między czterema a dziesięcioma barami, a falownik je utrzyma.
Blok śrubowy o niskich obrotach
Blok smarowany olejem dostarczy 510 l/min, pozostając przy 65 dB(A). Można obok niego rozmawiać.
Sterownik dotykowy IT7000
Zaplanujesz, kiedy maszyna ma pracować, a ona sama się uruchomi i wyłączy. Podświetlenie panelu czołowego pokaże przez cały warsztat, czy produkuje, odciąża czy stoi.
Gdzie maszyna się zmieści
Wysokość 1 364 mm i długość 1 257 mm oznacza, że zestaw przejdzie zwykłymi drzwiami. Wentylacja 1 600 m³/h obowiązuje dla całej serii — przy zestawie jest jednak ważniejsza, bo osuszacz oddaje ciepło do tego samego pomieszczenia.
| SCR-4/10APM-200D — dane do projektu | |
|---|---|
| Wydajność | 510 l/min · 30,6 m³/h |
| Zakres ciśnienia | 4 – 10 bar |
| Wymiary dł. × szer. × wys. | 1 257 × 655 × 1 364 mm |
| Zajmowana powierzchnia | 0,82 m² |
| Masa | 279 kg |
| Przyłącze | 1/2" |
| Głośność | 65 dB(A) |
| Wymagana wentylacja | 1 600 m³/h |
| Pojemność zbiornika | 200 l |
| Ciśnieniowy punkt rosy | +5 °C · R513a |
| Napięcie | 400 V / 50 Hz |
Wyposażenie
Osuszacz RDL, punkt rosy +5 °C, czynnik R513a, moc 130 W. Zbiornik 200 l w wykonaniu leżącym tworzy ramę całego zestawu, więc maszyna nie potrzebuje osobnej podstawy ani kotwienia.
- silnik z magnesami trwałymi powyżej klasy IE4, chłodzony olejem z bloku śrubowego
- napęd bezpośredni 1:1 — bez pasków klinowych, przekładni i sprzęgła elastycznego
- falownik INOVANCE ze sterowaniem wektorowym, moment już od 0,1 Hz
- blok śrubowy własnej produkcji o niskich obrotach i nowoczesnym profilu wirników
- sterownik dotykowy IT7000 z 7" wyświetlaczem, harmonogramem tygodniowym i archiwum błędów
- automatyczny restart po zaniku zasilania i szczegółowy podgląd stanu maszyny
- podświetlenie panelu czołowego sygnalizuje stan maszyny przez cały warsztat
- filtr powietrza, oleju i separacyjny, kombinowany zawór ssący
- przedłużona gwarancja 5 lat bez limitu motogodzin i bez umów serwisowych
- osuszacz chłodniczy RDL, punkt rosy +5 °C, czynnik R513a, moc 130 W
- leżący zbiornik 200 l tworzący ramę całego zestawu
- bezstratowy pływakowy spust kondensatu
- zestaw fabryczny — bez konieczności certyfikacji i łączenia na miejscu
Wersja z dwustopniową filtracją i separatorem WOSM to SCR-4/10APM-200FF. Samą maszynę bez zbiornika ma SCR-4/10APM. Dodatkowe zbiorniki znajdziesz w zbiornikach ciśnieniowych, osuszacze w osuszaczach powietrza.
Gdy nie wiesz, który zestaw wybrać, ten zwykle jest właściwą odpowiedzią. Trójka oszczędza w niewłaściwym miejscu, pięć i pół bywa przewymiarowana.
Parametry dodatkowe
| Kategoria: | Kompresory powietrza |
|---|---|
| Gwarancja: | 5 let |
| Typ kompresora: | Kompresor śrubowy |
| Ciśnienie: | 10 barów |
| Wydajność efektywna: | 510 l/min |
| Objętość zbiornika ciśnieniowego: | 200 L |
| Projekt zbiornika ciśnieniowego: | Leżący |
| Podłączenie strony: | 1/2" |
| Moc silnika: | 4,0 kW |
| Napięcie sieciowe: | 400/50 V/Hz |
| Smarowanie: | Olejowy |
| Hałas: | 65 dB(A) |
| Masa: | 279 kg |
| Silnik: | Elektryczny |
| Dźwiękoszczelne: | tak |
| Napęd: | Bezpośredni |
| Osuszacz powietrza: | tak |
| Zbierane z: | Profesjonalny |
| Rozwój: | Stacjonarny |
| Przetwornica częstotliwości: | tak |
| W magazynie: | Magazyn zewnętrzny |
| Długość: | 1257 mm |
| Szerokość: | 655 mm |
| Wysokość: | 1364 mm |
| Minimalne ciśnienie: | 4 bary |
| Wentylacja: | 1600 m³/godz. |
| Pobór mocy suszarki: | 130 W |
| Ciśnieniowy punkt rosy: | +5 °C |
| Czynnik chłodniczy: | R513a |
| Elektroniczna jednostka sterująca: | IT7000 |
Ocena produktu
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Opinie
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Shanghai Screw Compressor Co., Ltd (SCR) to firma produkcyjna założona w 2000 roku, skupiająca się na innowacjach, badaniach, rozwoju, produkcji, sprzedaży i świadczeniu usług w dziedzinie kompresorów przemysłowych. Zakład produkcyjny SCR to nowoczesne przedsiębiorstwo, w którym pracuje ponad 250 pracowników na powierzchni ponad 80 000 m2. Ponad 10 % personelu stanowi dział inżynieryjny skoncentrowany na rozwoju i badaniach.
Portfolio produktów SCR tworzą energooszczędne kompresory śrubowe, w tym rozwiązania bezolejowe i dwustopniowe. Firma SCR zapewnia produkcję zgodną z normami ISO 9001, posiada certyfikaty CE na rynek europejski, UL na rynek amerykański, certyfikaty Class Zero dla maszyn bezolejowych, a wydajność wszystkich wyprodukowanych maszyn jest kontrolowana w audytach SGS.
Po ponad 20 latach rozwoju SCR nawiązało strategiczną współpracę z wieloma partnerami, a jej produkty są eksportowane do ponad 80 krajów na całym świecie.
W 2018 roku SCR nawiązało strategiczną współpracę w formie joint venture z japońskim producentem Anest Iwata, który wdrożył w SCR swój system kontroli zarządzania jakością i technologiami, co pomaga opracowywać i wprowadzać na rynek nowe, energooszczędne rozwiązania oraz jeszcze bardziej niezawodne kompresory.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| 83
kraje z przedstawicielstwami |
500
dystrybutorów |
50 000
użytkowników |
80 000
metrów kwadratowych |
140 000
sztuk wyprodukowanych |
| 2000
Założenie firmy SCR i rozpoczęcie produkcji kompresorów śrubowych |
2008
Rozpoczęcie produkcji bezolejowych kompresorów SCR-G |
2015
Na rynek wprowadzono kompresory śrubowe z silnikami PM |
2016
Produkcja unikalnych małych kompresorów SCR-PM2 |
2018
Joint venture z japońskim producentem ANEST-IWATA |
2020
Rozwój nowych 2-stopniowych kompresorów i turbokompresorów z lewitacją magnetyczną |
Strategiczna współpraca z ANEST IWATA

|
Udział ANEST IWATA na rynku japońskim
|
Firma ANEST IWATA Corporation została założona w 1926 roku i działa na rynku światowym od ponad 90 lat. Od 1973 roku jej akcje są notowane na giełdzie w Tokio. Główne obszary działalności to produkcja przemysłowych systemów lakierniczych, kompresorów powietrza oraz technika próżniowa. Główne zakłady produkcyjne znajdują się w prefekturach Akita i Fukushima i łącznie liczą ponad 50 000 m2 powierzchni produkcyjnej. W 2018 roku ANEST IWATA zawarła strategiczne joint venture z firmą SCR w celu zwiększenia udziału obu firm w rynku globalnym w segmencie kompresorów śrubowych, znacznego wzmocnienia rozwoju energooszczędnych kompresorów oraz wprowadzenia surowego japońskiego systemu zarządzania jakością w zakładzie produkcyjnym SCR. |
Globalna obecnośćKompresory SCR są znane na całym świecie dzięki ponad 80 przedstawicielstwom handlowym. W Europie marka SCR jest oficjalnie reprezentowana oprócz Czech i Słowacji również w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii, Finlandii, Polsce, na Węgrzech, w Słowenii i na Ukrainie. |
![]() |
![]() |
Rozwój i innowacjeFirma SCR koncentruje się na innowacjach w dziedzinie kompresorów powietrza i technologii bloków śrubowych. Kierując się naszą wizją, patrzymy w przyszłość i chcemy rozszerzyć nasze wysiłki o poszukiwanie przełomowych rozwiązań w rozwoju nowych technologii, które mają zaspokajać potrzeby naszych klientów. |
![]() |
Prospekt SCR - programowy przeglądKompresory SCR | Oszczędne rozwiązanie do wytwarzania powietrza Wersja PL, PDF - 1,81 MB. |















.jpg)