cyklónový odlučovač

Cyklonové odlučovače (separátory) kondenzátu slouží pro odlučování většího množství kondenzátu z vyrobeného stlačeného vzduchu. Cyklony proudění vzduchu změní z přímého na rotační, díky kruhovému tvaru nádobky, v důsledku rotace a působení odstředivé síly se kapky kondenzátu začnou shromažďovat na vnitřní stěně odkud stékají do spodní části zařízení, zatímco vzduch zbavený vlhkosti prochází přes hrubé filtrační sítko do středu zařízení a následně na výstup.

Existují ale také cyklony pro odlučování většího množství pevných frakcí z odsávané vzdušniny. Takto odloučené nečistoty poté padají samovolně do spodní části zařízení, zakončeného sběrnou nádobou nebo rotačním podavačem. Takové aplikování odlučovače můžeme vidět například u stříkacích kabin, při broušení, v truhlárnách a dalších provozech, kde se prašnosti při výrobě nelze vyhnout.

Výhodou použití cyklonů je, že následná zařízení jako jsou sušičky či filtry, již nejsou nadbytečně namáhány. Zvyšuje se jejich životnost a snižují se náklady na údržbu. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u spráce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
ConveyThis

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení