netečný

Slovem "netečné" se označují plyny - inertní plyny. Jsou to plyny, které za daných podmínek nepodléhající chemickým reakcím. Typické jsou tyto vlastnosti pro dusík, čistý argon a některé vzácné plyny - helium, neon, xenon, krypton. Inertní plyny se obecně využívají k zabránění nechtěným chemickým reakcím poškozujícím vzorek s jeho následnou degradací. Jde tedy o to, vyvarovat se problémům oxidace či vzdušné vlhkosti.

Typickým příkladem užití netečných plynů je ochranná atmosféra v balíčku s brambůrkami nebo jinými pochutinami, které chceme uchovat dlouho stálé, vyvarované zkažení způsobené vlhkostí. Dalším využitím těchto plynů je hašení, zejména ve stabilních hasicích zařízeních. Nejčastěji používanými hasebními plyny v budovách jsou čistý dusík, Argonit a Inergen.   

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u spráce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
ConveyThis

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení